cloud cloud cloud cloud cloud cloud
cloud cloud

VDS Server (VDS Sunucu)

Her ihtiyaca uygun VDS çözümlerimiz

Üst Düzey Performans Yüksek Güvenlik

section-shape

VDS kirala sunucuları yüksek performans sunmaları için optimize edilmiştir ve olası sorunlara karşı 7/24 izlenmektedir.

section-icon

Ücretsiz Yedekleme

Güvenliğiniz bizim için önemli. Bunun için sunucunuzu her ay ücretsiz olarak yedekliyor, olası veri kayıplarının büyük oranda önüne geçiyoruz.

section-icon

Geri İade Garantisi

Sunucularımıza güveniyoruz. Hangi nedenle olursa olsun kiraladığınız VDS sunucuyu 7 gün içinde iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz.

section-icon

Anında Kurulum

Otomasyon sistemi sayesinde satın aldığınız VDS'in kurulum işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanır ve sunucunuz teslim edilir.

Birkaç adımda VDS nasıl satın alınır ?

Video'yu İzle

VDS Sunucu Fiyatları

section-shape

VDS kirala mümkün olan en uygun fiyatlarla VDS sunucu çözümleri sunmaktadır. CPU, RAM, storage disk altyapısı ile sanallaştırma sistemlerine kadar her aşama yoğun testlerden geçirilmiş ve sunucularımızın stabilitesi onaylanmıştır.

TR-1GB-VDS

pricing-icon
19,90 /Aylık
 • 1vCPU Intel® Xeon E5
 • 1 GB ECC Ram
 • 20GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-2GB-VDS

pricing-icon
29,90 /Aylık
 • 1vCPU Intel® Xeon E5
 • 2 GB ECC Ram
 • 30GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-4GB-VDS

pricing-icon
49,90 /Aylık
 • 2vCPU Intel® Xeon E5
 • 4 GB ECC Ram
 • 40GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-8GB-VDS

pricing-icon
99,90 /Aylık
 • 4vCPU Intel® Xeon E5
 • 8 GB ECC Ram
 • 80GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-12GB-VDS

pricing-icon
149,90 /Aylık
 • 4vCPU Intel® Xeon E5
 • 12 GB ECC Ram
 • 120GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-16GB-VDS

pricing-icon
189,90 /Aylık
 • 6vCPU Intel® Xeon E5
 • 16 GB ECC Ram
 • 160GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

Tüm Web Server Panelleri bir kaç tıklama ile kullanımınıza hazır.

VDS Server Hizmeti Popüler Soruları

section-shape

VDS hizmetimiz ile ilgili en çok merak ettiğiniz soruların yanıtları

VDS (Virtual Dedicated Server) sunucunun donanımsal olarak bölünmesiyle oluşur. Birbirinden tamamen bağımsız olan bölümler, ayrı sunucular olarak hizmet verir. Her sunucunun kendi RAM ve işlemcisi olduğu için sunucular birbirinin performansını etkileyemez.
VDS sunucular fiziksel sunucularla benzer bir yapıda olmasına karşın fiziki sunucuların aksine elektrik vb. maliyetler oluşturmaz. Donanımın değiştirilmesi ve farklı bir donanım paketine geçilmesi de fiziksel sunuculara göre çok daha zahmetsizdir. Tamamen sizin kontrolünüzde yapılandırılabilen sunucuda istediğiniz değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz.
Mevcut sunucunuzu firmamıza taşımak isterseniz ücretsiz olarak sunucu taşıma desteği sunmaktayız. Konuyla ilgili olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz
Sitemizde yer alan tüm VDS kiralama paketlerinde 32 adet IP adresi tanımlanabilmektedir.
VDS paketlerimiz otomasyon sistemine bağlıdır. Böylece ödemesini yaptığınız VDS sunucunuz dakikalar içerisinde aktif hale gelmektedir.
Tüm VDS sunucularımız maksimum performansı sunması için optimize edilmiştir. İhtiyacınıza uygun özelliklere sahip bir paketi seçtiğinizde her zaman en iyi verimi alacağınıza emin olabilirsiniz.
Mevcut VDS sunucunuzun ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyor ve üst pakete geçiş yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. En kısa süre içerisinde istediğiniz pakete geçişinizi yapabiliriz.
Tüm VDS paketlerine ayda 1 defa olmak üzere yedekleme hizmeti dahildir. Daha fazla sayıda yedekleme yapmak istiyorsanız ek yedekleme hizmeti satın alabilirsiniz.
VDS tamamen sizin için ayrılmış bir alandır. Dolayısıyla yasal olan her türlü veriyi sunucunuzda barındırabilir, dilediğiniz yazılımları kurabilir ve sitenizi VDS'e taşıyabilirsiniz.
VDS sunucu, kendisine ait bir sunucu alanı olmasını isteyen herkes için uygun bir seçenektir. Genel olarak bakıldığında yüksek trafiği olan internet siteleri, radyo ve televizyon yazılımları kullanmak isteyenler, oyun sunucusu kurmayı planlayanlar ve mail trafiği yoğun olan büyük firmalar VDS server tercih etmektedir.
VDS sunucularında kaynaklar paylaşımsız olduğu için bir sunucunun kullandığı kaynak nedeniyle diğer sunucuların performansı etkilenmez. VPS sunucularda ise sanallaştırma yapılmakta ve sunucular yazılımsal olarak birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle VPS sunucular, sunucudaki kaynakları ortak kullanır.
Tüm VDS sunucular olası bir saldırıya veya teknik soruna karşı 7/24 izlenmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşandığında en kısa sürede çözüme ulaştırabiliriz.

VDS Kiralama

Günümüzde kendi bağımsız sunucusuna sahip olmak isteyen kişi veya kurumlar, fiziki bir sunucu satın almak yerine VDS kiralama yoluna gidiyor. Çünkü fiziki sunucular başta elektrik masrafı olmak üzere aylık bazda birçok masraf çıkarabiliyor. Ayrıca bu sunucularda yaşanabilecek donanımsal sorunlar da sunucu sahibinin başını ağrıtabiliyor. VDS ise hem fiziki sunucunun avantajlarına sahip olması hem de aylık masrafının daha düşük olmasıyla ön plana çıkıyor.

VDS nedir?

VDS, Virtual Dedicated Server (Sanal Adanmış Sunucu) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. VDS sunucular hem yazılımsal hem de donanımsal olarak kullanıcılara özeldir. Kaynaklar kullanıcılar tarafından ortak kullanılmaz ve her kullanıcının kendine ait kaynakları mevcuttur. Bu sayede kullanıcıların kaynak kullanımları yalnızca kendi sunucularını ilgilendirir ve diğer sunucuların performansını etkilemez.

Her VDS sunucu kendi kaynaklarına sahip olduğu için özellikle şirketler VDS hizmetini tercih etmektedir. Şirketler, en uygun fiyatlı ve ihtiyaçlarına uygun VDS hizmeti satın alma için internet üzerinde VDS satın al veya VDS kiralama gibi sorgularla VDS hizmetlerini araştırmaktadır. Tabii ki şirketlerin haricinde kişiler de VDS kiralama hizmetine yoğun şekilde talep göstermekteler. Şahıslar genelde internet sitelerini VDS üzerinde barındırmakta, oyun sunucusu açmakta ve radyo gibi yayınları VDS üzerinde yapmaktadır.

VDS sunucularda tüm yetki kullanıcının elindedir. Kullanıcı yasal çerçevede sunucuda istediği türden verileri barındırabilir ve farklı scriptler çalıştırabilir. Bu da VDS'i diğer sanal sunucu çözümlerinden ayıran en önemli özelliklerden biridir.

VDS kiralama nasıl yapılır?

VDS kiralama aylık ve yıllık olarak yapılabilir. Sitemiz üzerinden birkaç adımda VDS kiralayabilirsiniz. Öncelikle sitemizdeki VDS paketlerinden ihtiyacınıza uygun olan paketi seçin. Paket seçimi yaparken Windows VDS veya Linux VDS arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan birkaç dakika sonra VDS sunucu kullanılmaya hazır hale gelir.

Sunucunuz açıldıktan sonra panelinizden sunucunuzda istediğiniz tüm ayarlamaları kolayca yapabilir ve sunucunuzu yönetebilirsiniz. Bu aşamadan sonra VDS sunucunun kontrolü tamamen sizdedir.

VDS işletim sistemi seçenekleri nelerdir?

VDS satın al yaparken işletim sistemi olarak 2 ana seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar Linux ve Windows VDS seçenekleridir. Bu işletim sistemlerinin birçok sürümü VDS sunucularda kullanılmaktadır. Linux tarafında genel olarak CentOS 7 ve CentOS 8 işletim sistemleri kullanılır. Windows'ta ise Windows 7 ve Windows 10 ile birlikte Windows Server sürümleri de tercih edilebilir. VDS sunucu kiralama hizmeti alan kullanıcılar istedikleri zaman panel üzerinden işletim sistemi değişikliği yapabilir.

İşletim sisteminin kullanıcı tarafından kolayca seçilebilmesi şirketler için büyük bir avantaj sağlıyor. Her şirket, kendi yazılım altyapısıyla uyumlu olacak işletim sistemini seçerek VDS sunucusunu taleplerine göre yapılandırılabiliyor. Dolayısıyla şirketlerin mevcut yazılımlarına uygun VDS sunucusu bulma gibi bir sorunu da olmuyor.

VDS panel seçenekleri nelerdir?

VDS Kirala üzerinden VDS kiralama yaptığınızda ihtiyaç duyduğunuz paneli kolayca yükleyebilirsiniz. Panel kurulum sistemi sayesinde cPanel, Plesk ve VestaCP gibi yazılımlar tek tıklamayla kurulabilir. İstendiğinde bu yazılımlar arasında geçiş yapılabilir.

VDS server nasıl kurulur?

VDS sunucu kurulumu için kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. VDS satın alma işlemi gerçekleştiğinde siparişiniz sistemimize düşer. Sonrasında otomasyon sistemi aracılığıyla sunucunuz hazır hale getirilir. Yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilen bu işlemin ardından panelinize girerek sunucunuzu yönetmeye başlayabilirsiniz.

VDS kiralama fiyatları

VDS kiralama fiyatları, sayfamızda detaylı olarak verilmiştir. Sunucunun özelliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Sunucunun işlemcisi, RAM'i ve depolama alanı yükseldikçe sunucu fiyatı artar. Ucuz VDS sunucu kiralamak istiyorsanız giriş paketini tercih edebilirsiniz. Güçlü bir sunucuya ihtiyacınız varsa üst paketlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

VDS Kirala olarak her zaman uygun fiyata kaliteli sunucular sunmayı hedefliyoruz. Hedefimizi gerçekleştirebilmek adına fiyatlarımızı mümkün olan en düşük seviyede tutmaya gayret ediyoruz. VDS sunucu almak istediğinizde her zaman en kaliteli, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı VDS sunucuları VDS Kirala bünyesinde bulabilirsiniz.

Fiziki sunucuların hem fiyatları hem de aylık masrafları yüksek olabilmektedir. Ayrıca donanımda herhangi bir sorun yaşandığında ek masrafların çıkması da kaçınılmaz hale gelir. VDS sunucularda ise aylık veya yıllık olarak verilen ücretin haricinde herhangi bir ek ücret oluşmaz. Bu nedenle VDS makine fiyatları fiziksel sunuculara göre daha uygundur diyebiliriz.

Neden VDS sunucu tercih ediliyor?

VDS sunucu kiralamanın birçok avantajı bulunmaktadır. VDS sunucusu diğer sunucularla kaynaklarını paylaşmadığı için tamamen bağımsız bir sunucudur. Böylece diğer sunucular fazla kaynak tüketiyor olsa bile sizin sunucunuzda herhangi bir performans problemi yaşanmaz. VDS sunucu kiralama hizmetini alanlar tamamen kendine ait bir sunucuya sahip olmuş olur.

VDS sunucular donanımsal olarak birbirinden ayrıldığı için kullanıcılara özgürlük sunar. VDS server sahipleri sunucularıyla ilgili her türlü ayara kolayca ulaşabilir. Sunucuyla ilgili tüm ayarlara hakim olmak isteyen profesyoneller, sunucu tercihlerini VDS'ten yana kullanmaktadır.

Donanımsal olarak bağımsız olan sunucular, kaynaklarını en etkin şekilde kullanabilirler. Bu nedenle yüksek performansa önem veren kişi ve kurumlar VDS sunucusu kiralamayı tercih etmektedir.

VDS sunucularda yükseltme yapılabilir mi?

Satın aldığınız VDS sunucusu zaman içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilir ve böyle bir durum yaşandığında daha üst pakete geçmek isteyebilirsiniz. VDS Kirala bünyesindeki sunuculardan kiralama yaptığınızda istediğiniz zaman üst paketlere geçiş yapabilirsiniz. Geçiş süreci için destek talebi oluşturmanız yeterlidir. Çok kısa bir süre paket yükseltme işlemi tamamlanır ve sunucuda var olan verileriniz olduğu gibi kalmaya devam ederken sunucunuz yükseltilmiş olur.

VDS server kurulumu ne kadar sürer?

VDS server kiralama yaptığınızda sunucunun kurulumu için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Otomasyon sistemimiz siparişini verdiğiniz özelliklere sahip sunucuyu sipariş gelir gelmez hazırlamaya başlar. Bu süreç birkaç dakika içerisinde tamamlanır ve sunucunuz açılır. Açılan VDS server bilgileri panelinize yansır. Bu aşamadan sonra kontrol panelinize girerek sunucunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

VDS sunucular kimler için uygundur?

VDS sunucular verilerini kaynak paylaşımı yapılmayan bir sunucuda barındırmak isteyen herkes için uygundur. Öte yandan bazı durumlarda VDS olmazsa olmaz hale gelir. Örneğin çok yüksek trafiğe sahip internet siteleri için performanslı bir VDS tercih edilmesi gerekir. Ayrıca oyun sunucusu kurmayı amaçlayanların da VDS kiralaması uygun olacaktır.

VDS'in şirketlerdeki kullanımı ise genelde mail trafiğiyle ilgilidir. Özellikle orta ve büyük ölçekli şirketlerde mail trafiği büyük boyutlara ulaşabilmekte ve mail sunucuları bu yükü kaldırmakta zorlanmaktadır. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için VDS kullanımı kaçınılmaz olur.

VDS server ile ilgili nasıl destek alabilirim?

VDS kirala olarak hem satış öncesi hem de sonrasında desteğe çok önem veriyoruz. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşadığınızda bizimle 7/24 iletişime geçebilir ve sunucunuzla ilgili olarak her zaman destek alabilirsiniz.

VDS server satın almadan önce aklınıza takılan sorular varsa canlı destek üzerinden yardım alabilirsiniz. VDS'i kullanma amacınıza uygun olacak şekilde size VDS paketi tavsiye edebilir, satın alım sürecinize yardımcı olabiliriz. Satış sonrasında ise kullanıcı paneli üzerinden destek talebi açarak destek alabilirsiniz. Taleplerinize en kısa sürede dönüş yapılır.

VDS Kirala Ailesinden Yorumlar

section-shape

Kısa yorumlar ile müşterilerimizden değerli alıntılar.