cloud cloud cloud cloud cloud cloud
cloud cloud

SSD Sunucu (SSD VDS)

Performans arayanlara özel SSD sunucularımız

SSD Sunucu Fiyatları

section-shape

VDS kirala mümkün olan en uygun fiyatlarla SSD sunucu çözümü sunar. Yüksek performanslı sunucu kiralamak istiyorsanız SSD sunucu paketlerimize göz atabilir ve sizin için en uygun paketi seçebilirsiniz.

TR-4GB-VDS

pricing-icon
49,90 /Aylık
 • 2vCPU Intel® Xeon E5
 • 4 GB ECC Ram
 • 40GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-8GB-VDS

pricing-icon
99,90 /Aylık
 • 4vCPU Intel® Xeon E5
 • 8 GB ECC Ram
 • 80GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

TR-16GB-VDS

pricing-icon
189,90 /Aylık
 • 6vCPU Intel® Xeon E5
 • 16 GB ECC Ram
 • 160GB SSD/Nvme Disk
 • 1000 Mbps İnternet
 • Windows/Linux
 • Türkiye Lokasyon
Satın Al

Yeniden Kurulum özelliği ile istediğiniz işletim sistemini tekrar tekrar kurabilirsiniz.

Birkaç adımda VDS nasıl satın alınır ?

Video'yu İzle

Üst Düzey Performans Yüksek Güvenlik

section-shape

VDS kirala sunucuları yüksek performans sunmaları için optimize edilmiştir ve olası sorunlara karşı 7/24 izlenmektedir.

section-icon

Ücretsiz Yedekleme

Güvenliğiniz bizim için önemli. Bunun için sunucunuzu her ay ücretsiz olarak yedekliyor, yaşanabilecek veri kayıplarının büyük oranda önüne geçiyoruz.

section-icon

Geri İade Garantisi

Sunucularımıza güveniyoruz. Hangi nedenle olursa olsun kiraladığınız SSD VDS sunucuyu 7 gün içinde iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz.

section-icon

Anında Kurulum

Otomasyon sistemi sayesinde satın aldığınız VDS'in kurulum işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanır ve sunucunuz teslim edilir.

SSD Server Hizmeti Popüler Soruları

section-shape

SSD sunucu hizmetimiz ile ilgili en çok merak ettiğiniz soruların yanıtları

SSD sunucularda depolama birimi olarak yüksek hız sunabilen SSD disk kullanılır. Bu sunucular birbirinden donanımsal olarak ayrılır ve her kullanıc tamamen kendine ait olan sunucuyu kullanır.
SSD sunucular tamamen performans odaklı sunuculardır. Kaynaklarını diğer sunucularla paylaşmıyor olması sayesinde daha verimli çalışırlar. SSD sunucu kiralayan kullanıcılar sunucuda istediği tüm yazılımları kullanabilirler.
Var olan sunucunuzu firmamıza taşımak istiyorsanız ücretsiz olarak sunucu taşıma desteği sunmaktayız. Konuyla ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz
Sitemizde yer alan tüm SSD sunucu kiralama paketlerinde 32 adet IP adresi atanabilmektedir.
SSD paketlerimiz otomasyon sistemiyle çalışır. Ödemesini yaptığınız SSD sunucunuz dakikalar içerisinde aktif hale gelmektedir.
Tüm SSD sunucularımız maksimum performansı sunması için özel olarak yapılandırılmıştır. Yapmak istedikleriniz için yeterli donanımsal özelliklere sahip olduğunu düşündüğünüz sunucu paketini seçerek satın alabilirsiniz.
Mevcut SSD sunucunuzun ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyor ve üst pakete geçiş yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. En kısa süre içerisinde istediğiniz pakete geçişinizi yapabiliriz.
Tüm SSD paketlerine ayda 1 kez olmak üzere yedekleme hizmetimiz dahildir.. Daha çok sayıda yedekleme yapmak isterseniz ek yedekleme hizmeti satın almayı düşünebilirsiniz.
SSD server tamamen sizin için ayrılmış bir alandır. Dolayısıyla yasal olan her türlü veriyi sunucunuzda barındırabilir, dilediğiniz yazılımları kurabilir ve sitenizi SSD sunucuya taşıyabilirsiniz.
SSD sunucu, kendisine ait bir sunucu alanı olmasını isteyen herkes için uygun bir seçenektir. Yüksek performansından ötürü genel itibarıyla oyun sunucusu açma ve yayın yapma gibi performans odaklı işler için SSD server tercih edilir.
Her iki sunucu türü de kaynakları paylaşmadığı için yüksek performans sunar. SSD sunucular ise farklı oarak SSD depolama birimi kullandığı için veri aktarımı konusunda daha hızlı olmaktadır.
Tüm SSD sunucularımız olası bir saldırıya veya teknik probleme karşı 7/24 izlenmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşandığında en kısa sürede çözüme ulaştırabiliriz.

SSD Server(SSD Sunucu) kiralama

Sunucu satın alırken sunucuda hangi disk türünün kullanıldığı son derece önemlidir. Çünkü verilerin saklandığı ve işlendiği disk ne kadar yüksek hızda çalışırsa sunucunun performansı da o kadar yüksek olur. Bu nedenle performansa önem veren kullanıcılar SSD sunucu modellerini tercih etmektedir. SSD server sayesinde depolama alanından maksimum verim alınabilir

SSD nedir?

SSD nedir? sorusunun cevabını vermeden önce SSD kelimesinin açılımını anlatmakta fayda var. SSD kelimesi, Solid-State Drive (Katı hal sürücüsü) kelimelerinin baş harflerinden oluşur. SSD'ler HDD'lere göre daha performanslı çalışan ve verileri uzun bir süre boyunca güvenli şekilde barındırabilen depolama birimleridir. Temelde SSD ve HDD aynı işlevi görse de çalışma prensipleri farklıdır. HDD'nin içinde verilerin yazılabilmesi ve okunabilmesi için hareketli parçalar bulunmaktadır. SSD'de ise hareket eden bir parça yer almaz. SSD'nin hareketli parçasının olmaması, onu HDD'ye göre daha avantajlı bir konuma getirmektedir. Çünkü hareket eden parça olmadığı için SSD'nin bozulma ihtimali daha düşüktür ve verileri uzun yıllar boyunca güvenle saklayabilir.

SSD sunucu kiralamanın avantajları nelerdir?

SSD sunucu kiralama hizmeti kiraladığı sunucudan en yüksek verimi almak isteyenlerin tercih ettiği bir hizmettir. Sunucunun özelliklerine bağlı olarak disk hızı çok yüksek seviyelere çıkabilir. Yüksek hız sayesinde sunucuya yazılım yükleme ve script kurma işlemleri çok daha hızlı bir şekilde yapılabilir.

SSD sunucu kiralama nasıl yapılır?

SSD sunucu kiralamaya karar verdiyseniz sunucunuzu kurmanız yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Önce SSD sunucu kiralama sayfamızdaki paketlere göz atın ve ihtiyacınıza uygun olan paketi seçin. Satın alma işleminden sonra sunucunuz kısa süre içerisinde aktif hale gelir. Otomasyon sistemi sayesinde kurulum aşaması tamamen otomatik olarak gerçekleşir ve sizin herhangi bir müdahalede bulunmanız gerekmez. Birkaç dakika içerisinde aktif olan sunucunun bilgileri kullanıcı paneline yansıyacaktır.

SSD sunucunun kurulmasının ardından kullanıcı paneli üzerinden istenen tüm işlemler yapılabilir. Sunucuyu kontrol edebilmek için gelişmiş bir kontrol paneli bulunmaktadır. Bu panelde sunucuyla ilgili her türlü ayarı yapabilir ve istediğiniz yazılımları kurabilirsiniz.

SSD sunucunun panel seçenekleri nelerdir?

Satın aldığınız SSD sunucusunda istediğiniz paneli kolayca yükleyebilirsiniz. Plesk, cPanel ve VestaCP panellerini yönetim paneli üzerinden tek tıklamayla yüklemeniz mümkündür. İstendiğinde farklı paneller yüklenerek aralarında geçiş yapılabilmektedir.

SSD sunucuda hangi işletim sistemleri kullanılabilir?

SSD sunucu satın alma işlemi yapmak istediğinizde istediğiniz işletim sistemini seçebilirsiniz. Seçilebilecek işletim sistemleri arasında Windows ve Linux VDS bulunmaktadır. Linux işletim sisteminin CentOS 7 ve CentOS 8 sürümlerini kullanabilir, Windows işletim sisteminin ise Windows 7, Windows 10 ve Windows server sürümlerinden birini seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman yönetim paneli üzerinden işletim sistemi değişikliği yapabilirsiniz.

İşletim sistemleri arasında geçiş yapmak büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü sunucudaki ihtiyaçlar zaman içinde değişebilir ve kullanılmak istenen yazılım ile işletim sistemi arasında uyumsuzluk yaşanabilir. Böyle bir senaryoda kullanıcı, işletim sistemini istediği gibi değiştirerek yazılım uyuşmazlıkları ile ilgili sorunları ortadan kaldırabilir.

SSD sunucu nasıl kurulur?

Sitemizdeki tüm paketlerin satın alımı otomasyon sistemiyle bağlantılıdır. Böylece siz bir SSD sunucu paketi satın aldığınızda sunucunuz otomatik olarak kurulum işlemine başlar. Sistem sunucunuzu en kısa sürede hazır hale getirir ve birkaç dakika sonrasında sunucunuz kullanılabilir. Bu aşamanın ardından panelinize girerek sunucunuzu istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. SSD sunucu açmak için sitemizdeki SSD sunucu paketlerinden birini seçip satın almanız yeterlidir. Diğer işlemler sistem tarafından hızlıca halledilir ve sunucunuz size teslim edilir.

Neden SSD diskli sunucu tercih etmelisiniz?

SSD'nin temelde HDD ile aynı görevi üstlenmesi sunucu kurmak isteyen kişilerin kafasını karıştırabiliyor. Oysa SSD performans olarak HDD'nin ulaşamayacağı değerlere ulaşabilmesiyle fark yaratıyor. Yüksek hız ile büyük boyuttaki dosya aktarımları saniyeler içerisinde gerçekleştiriliyor, yazılımlar çok hızlı bir şekilde kurulabiliyor ve sunucuda yapılan her işlem daha performanslı şekilde yapılıyor.

Diğer disk modelleriyle karşılaştırıldığında daha güvenli olan SSD'ler uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışabilmesiyle biliniyor. SSD disklerde arıza yaşanma ihtimali HDD'lere göre daha düşük olduğu için birçok şirket SSD sunucuları tercih ediyor. Yüksek performansa ihtiyaç duyan şirketler ve şahıslar sunucu seçimi yaparken SSD'lere göz atması en iyisi olacaktır.

SSD sunucu fiyatları

Benzer sunucu paketlerinde olduğu gibi SSD sunucu paketlerinde de farklı fiyatlar bulunmaktadır. Paketlerin fiyatı SSD'nin kapasitesine ve işlemci ile RAM'in performansına göre değişiklik gösterir. Giriş seviyesi paketlerde donanımsal özellikler biraz daha düşük olurken paket yükseldikçe donanım da güçlenmektedir.

SSD kapasitesi paketlere göre farklılık gösterse de her pakette en iyi disk performansını alabilirsiniz. Dolayısıyla paket seçimi yaparken ne kadar depolama alanı ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurmanız en iyisi olacaktır.

En ucuz SSD sunucu fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz. Her bütçeye uygun sunucu paketlerimiz bulunmaktadır. İsterseniz giriş seviyesinde bir paketle başlayarak hizmetimizi test etme şansı bulabilir ve sonrasında üst paketlere geçiş yaparak ihtiyaç duyduğunuz nitelikte bir sunucu sahibi olabilirsiniz.

SSD sunucular hangi kullanıcılar için uygundur?

SSD sunucular, sunucu kiralamak isteyen ve yüksek performans beklentisi olan herkes için uygun bir sunucu türüdür. Tamamen bağımsız olarak yönetilebilen SSD sunucuda istenen her türlü program çalıştırılabilir, internet sitesi kurulabilir veya istenen veriler depolanabilir.

Yüksek performans vadeden bu sunucu türü genel olarak oyun sunucusu kurulumu için tercih edilmektedir. Performans konusunda sınırları zorlayan bu server modellerinde oyun sunucuları daha stabil olarak çalışmaktadır. Ayrıca stabil olarak devamlı şekilde çalışması gereken ve performans gerektiren yazılımlar için de SSD sunucu tercih edilmesini tavsiye etmekteyiz.

SSD sunucuda üst paketlere geçiş yapılabilir mi?

SSD sunucusu kiraladınız ama özellikleri artık sizin için yeterli gelmiyor mu? İstediğiniz her zaman üst paketteki sunuculara geçiş yapabilirsiniz. Geçiş işleminizi başlatmak için bizimle destek üzerinden iletişime geçmeniz yeterlidir. Talebiniz doğrultusunda en kısa sürede üst pakete geçiş işleminiz tamamlanır. Geçiş sırasında dosyalarınız sunucuda depolanmaya devam eder ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmaz.

Kiralanan SSD sunucu ne kadar sürede kurulur?

Sitemizdeki tüm sunucu paketleri otomasyon sistemine bağlı olarak hazırlanmıştır. Siz bir sunucu paketi satın aldığınızda otomasyon sistemi sunucunun ayarlamalarını yapmaya başlar. Birkaç dakika içerisinde ise sunucu tamamen yapılandırılmış olur. Kurulum tamamlandıktan sonra yönetici paneline giriş yaparak sunucunuzu yönetmeye başlayabilirsiniz. Gelişmiş bir yönetim olanağı sunan panel aracılığıyla sunucuyla ilgili tüm ayarlamaları yapabilir, yazılım ve script yükleyebilirsiniz.

Sunucunun kurulması için sizin bir işlem yapmanıza gerek olmaz. Siz yalnızca birkaç dakika bekleyerek sunucunuza ulaşabilirsiniz. Sunucunun bilgileri kısa süre içinde kullanıcı panelinize yansıyacak ve sunucunuz açılmış olacaktır.

Kiraladığım SSD sunucu ile ilgili nasıl destek alabilirim?

Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için sunucularımızı 7/24 izliyor ve mümkün olduğu kadar kesintisiz olarak çalışabilmesi için durmaksızın çalışmalar yapıyoruz. Sunucularınızla ilgili olarak herhangi bir problem yaşıyorsanız paneliniz üzerinden destek talebi açmanız yeterlidir. Teknik destek ekibimiz konuyla ilgili gerekli analizleri kısa sürede tamamlayacak ve size çözümle ilgili olarak dönüş yapacaktır.